Sevgili Öğrencilerim,

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz yarım asırlık birikimi ve tecrübesi ile bünyesinde bulundurduğu programlarda, sizleri ilgili meslek alanlarında yetişmiş donanımlı bireyler olarak iş dünyasına hazırlamaktadır.
 
“Arayan” değil “Aranan” eleman yetiştirme mottosu ile temel amacımız, uygulama ağırlıklı işlenen derslerde elde edeceğiniz bilgi ve becerileri gerçek hayatta uygulayarak hem iş ortamının disiplinli çalışma atmosferine alışabilmeniz hem de birlikte çalışabilme alışkanlıkları kazanabilmeniz için Yüksekokulumuz 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren “3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli”ne geçmiş bulunmaktadır. Bu model; uygulamalı ve teorik dersler ile 3 dönem örgün olarak okulda, 1 dönem ise programlarınıza göre belirli standartlar çerçevesinde belirleyeceğimiz iş yerlerinde uygulamalı olarak 16 haftalık eğitim sürecinden oluşmaktadır. En az 30 günden oluşan yaz stajına ek olarak bu model sayesinde kazanacağınız 16 haftalık iş yeri tecrübesi ile mezuniyetinizden önce özgeçmişinize büyük bir zenginlik kazandırmış olacaksınız. Ayrıca, “3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli”, entelektüel seviyenizi artırabilmek adına hem kendi programınızın hem de okulumuzun diğer programlarının sunacağı seçmeli dersler sayesinde daha da zenginleştirilmiştir.

Değerli arkadaşlar, alanınız itibariyle tecrübeli bireyler olarak yetişebilmeniz adına sizler için hayata geçirdiğimiz bu model bir iskelet olup; sizlerin, hocalarımızın ve iş dünyasının özverili katkıları ile hayat bulacak olup, çağın ve iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yetişebilmeniz için atılmış önemli bir adım olacaktır. Akademik ve idari personelimiz, fiziki imkânlarımız, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz ile sizleri geleceğe daha emin adımlarla hazırlamak için bütün imkânlarımızı seferber edeceğimizi bilmenizi ister, hepinize mutlu ve başarılarla dolu bir hayat dilerim.
 
Doç.Dr. Ragıp TERZİ     
Müdür
               
                                                                                                          

E- KAMPÜS DERGİSİ

SOSYAL BİLİMLER MYO'DAN HABERLER

 Sosyal Medya Hesaplarımız

       

DİPLOMALAR

2020-2021 Güz Dönemi sonunda mezun olan öğrencilerimizin diplomaları basılmıştır.
Liste İçin Tıklayın;

MEYOK STAJ FORMLARI

Staj Formları İçin Tıklayınız... 

BOLOGNA

 

 

BAĞLANTILAR

HARUZEM  
 
 
     
   MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI
     
   

.