Sevgili Öğrencilerim,

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz yarım asırlık birikimi ve tecrübesi ile bünyesinde bulundurduğu programlarda, sizleri ilgili meslek alanlarında yetişmiş donanımlı bireyler olarak iş dünyasına hazırlamaktadır.
 
“Arayan” değil “Aranan” eleman yetiştirme mottosu ile temel amacımız, uygulama ağırlıklı işlenen derslerde elde edeceğiniz bilgi ve becerileri gerçek hayatta uygulayarak hem iş ortamının disiplinli çalışma atmosferine alışabilmeniz hem de birlikte çalışabilme alışkanlıkları kazanabilmeniz için Yüksekokulumuz 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren “3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli”ne geçmiş bulunmaktadır. Bu model; uygulamalı ve teorik dersler ile 3 dönem örgün olarak Yüksekokulda, 1 dönem ise programlarınıza göre belirli standartlar çerçevesinde belirleyeceğimiz iş yerlerinde uygulamalı olarak 14 haftalık eğitim sürecinden oluşmaktadır. En az 30 günden oluşan yaz stajına ek olarak bu model sayesinde kazanacağınız 14 haftalık iş yeri tecrübesi ile mezuniyetinizden önce özgeçmişinize büyük bir zenginlik kazandırmış olacaksınız. Ayrıca, “3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli”, entelektüel seviyenizi artırabilmek adına hem kendi programınızın hem de okulumuzun diğer programlarının sunacağı seçmeli dersler sayesinde daha da zenginleştirilmiştir.

Değerli öğrencilerimiz, alanınız itibariyle tecrübeli bireyler olarak yetişebilmeniz adına sizler için hayata geçirdiğimiz bu eğitim modeli bir iskelet olup; sizlerin, hocalarımızın ve iş dünyasının özverili katkıları ile hayat bulacak, çağın ve iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yetişebilmeniz için atılmış önemli bir adım olacaktır. Akademik ve idari personelimiz, fiziki imkânlarımız, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz ile sizleri geleceğe daha emin adımlarla hazırlamak için bütün imkânlarımızı seferber edeceğimizi bilmenizi ister, hepinize mutlu ve başarılarla dolu bir hayat dilerim.


 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Öğr.Gör.Dr. Hülya ERASLAN
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü

ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU

MEYOK STAJ FORMLARI

Staj Formları İçin Tıklayınız... 

SOSYAL BİLİMLER MYO'DAN HABERLER

BASIN ARŞİVİ

BAĞLANTILAR

HARUZEM  
 
 
     
   MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI
     
   

BOLOGNA

 

 
 Sosyal Medya Hesaplarımız

       

.